Лікарні перестають бути офіційно безплатними. Уже в квітні вони почнуть отримувати державні кошти по факту – за надану медичну послугу пацієнту, а не за ліжко-день, як зараз. 

Луцька міська клінічна лікарня вже готується до підписання договору з Національною службою здоров’я України, де буде затверджений перелік медичних послуг, які держава гарантуватиме пацієнтам безплатно.

Поки медики побоюються нововведень, адже лікарням доведеться конкурувати між собою та створювати належні умови для того, щоб пацієнт звернувся саме до них, хворим теж варто бути уважними та не сподіватися на повністю безкоштовну медицину. Усе залежить від того, які безплатні послуги закладуть у медичний тариф.

Яким буде медичний тариф – стане відомо найбличжим часом, після його затвердження у Києві. Медики наголошують, що їхні послуги вже давно не є безкоштовними, адже за лікування кожного пацієнта частково платив він сам або держава, або страхова компанія.

Медична реформа має стимулювати лікарів надавати якісні медичні послуги, а пацієнтів поступово підштовхує до страхування життя і здоров’я як це давно заведено в цивілізованих країнах, інакше доведеться платити чималі суми за лікування.