В Україні були зафіксовані три підозри на зараження смертельним коронавірусом із Китаю. Після досліджень у двох людей підозри не справдилися. Щодо третьої особи результатів меддослідження ще немає.

Про це на брифінгу сказала міністерка охорони здоров’я Зоряна Скалецька. Вона не уточнила, в яких саме регіонах були зафіксовані ці підозри, – пише ТСН.

 

“Міністерство вживає всіх заходів для своєчасного виявлення коронавірусу в Україні. Наше головне завдання – не допустити проникнення захворювання в Україні”, – сказала Скалецька.

Вона запевнила, що Україна готова до подібних викликів.

У МОЗ також розповіли, що для підтвердження наявності нового вірусу необхідно 2-3 тижні для проведення дослідження в референс-лабораторіях Європи – в Берліні чи Роттердамі.

“Відповідно до попередньо розробленого лабораторного алгоритму, у будь-якої підозрілої особи беруться в першу чергу лабораторні аналізи на наявність стандартних гострих респіраторних вірусних інфекцій. Якщо такі результати будуть негативні, лише в такому випадку така проба буде надсилатись до ЦГЗ. Якщо за усіма можливими типами грипу буде негативний результат, така проба буде надсилатись до референс-лабораторії, рекомендованої ВООЗ – у Берлін чи Роттердам. Там буде фінальне підтвердження такого випадку з точки зору лабораторії… На це може піти від двох до трьох тижнів”, – сказав генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами.

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час – святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують – приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону.