У переддень Всесвітнього дня поезії, що відзначають на 21 березня, у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, влаштували свято віршованого слова. Захід, який зібрав чимало студентів та викладачів вишу, відбувся на факультеті філології та журналістики.

Окрасою свята стала невмируща та багатогранна поезія Ліни Костенко. Яку називають взірцем ніжності, сарказму, романтики та духовності. Нині вірші її авторства не лише декламували, а й співали під музичний супровід.

Причина такого пієтету – особлива. 19 березня, поетеса відзначає свій 89-й день народження. Та перш, ніж стати живим класиком українського слова Ліна Костенко пройшла тернистий шлях «шістдесятниці», на якому мала і заборону на друк, і тотальну цензуру від компартійної системи. Та не зламалась, а продовжувала творити ще дужче. Тож нині її доробок добре відомий і дорослим, і дітям.

Іграшковий флешмоб під час читання віршів української поетеси – теж не випадковість. А все тому, кажуть літературознавці, що уся творчість Ліни Костенко буквально пронизана світлою тугою за дитинством. За тим часом, де ще відкриті горизонти, а близькі люди завжди поряд.

А завершилося свято поезії спільним виконанням пісні на слова Ліни Костенко та вердиктом журі факультету журналістики, котре найталановитішим декламаторам творів поетеси подарувало солодкі призи.