Незаконний видобуток сонячного каміння й далі знищує поліські ліси. На Волині, через незаконний промисел, найбільше потерпає Маневиччина.

За даними Державної екологічної інспекції, у Волинській області загальна площа порушених земель через незаконний видобуток бурштину становить 18,7 га, з яких 2,7 га землі сільськогосподарського призначення (землі запасу сільських рад), та 16 га землі лісогосподарського призначення (земельні ділянки).

Про це УНН повідомили у Державній екологічній інспекції України.

Землі лісогосодарського призначення, де зафіксовано порушення, перебувають у постійному користуванні державних підприємств «Маневицьке лісове господарство» та «Поліське лісове господарство» Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства).

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Волинянин віз вантажівкою в Польщу майже 50 кілограмів бурштину»

Державною екологічною інспекцією у Волинській області спільно з правоохоронними органами протягом 2015-2016 років спільно з оперативними працівниками Маневицької районної поліції проведено 48 рейдів по попередженню незаконного видобутку бурштину та прийнято участь у двох операціях спільно з працівниками ГУНП у Волинській області по припиненню незаконного видобутку.

Державна екологічна інспекція проінформувала, що випадків масового незаконного видобування бурштину на території Волині у 2017-2019 роках не зафіксовано.

Загальна сума збитків завданих державі пошкодженням дерев до ступеня припинення та не припинення росту становить 1 млн 061 тис 580 грн.