Лучани зареєстрували петицію з вимогою до міської ради прозвітувати про стан справ у КП «Луцька міська клінічна лікарня» щодо протидії поширенню коронавірусу.

Автор петиціїВасиль Нагорний.

“У зв’язку із виявленням коронавірусу у медичного персоналу та пацієнтів в КП “ЛМКЛ” та відсутністю публічної інформації від управління охорони здоров’я Луцької міськради щодо прийнятих мір по непоширенню коронавірусу та безпечності перебування хворих у лікарні, прошу міську раду зобов’язати міське управління охорони здоров’я публічно прозвітувати перед громадою, яка є власником даного закладу, про роботу КП “ЛМКЛ”, шляхом проведення пресконференції для ЗМІ”, – зазначив Нагорний.

Він також додав перелік запитань, на які хоче отримати відповіді:

  1. Що на даний час відбувається в КП «ЛМКЛ»? Чи працюють всі відділення?
  2. Які результати обстеження 80 медпрацівників, в яких відібрали зразки на коронавірус? Чи достатньо цього, щоб виявити всіх заражених серед медперсоналу?
  3. Чи проводиться розслідування правомірності дій посадових осіб, керівника лікарні та медичного персоналу на предмет порушення правил карантинного режиму, самоізоляції та приховування суспільно важливої інформації?
  4. Який стан здоров’я інфікованого медперсоналу та пацієнтів?
  5. Чи мінімізовані для пацієнтів (і яким чином) ризики зараження вірусом від медперсоналу?
  6. Чи достатньо захищений медперсонал? Чи проводять експрес-тести ургентним хворим, які поступають на лікування?

Петицію зареєстрували 7 квітня. Вона уже зібрала 78 підписів. Для того, аби її розглянула міська рада, треба щонайменше 300 голосів за 14 днів.

Нагадаємо, однією з перших пацієнток, в яких виявили коронавірус, стала головна лікарка Луцької міської клінічної лікарні Лариса Духневич.