Директор Одеської кіностудії Андрій Осіпов заявляє, що усі фільми, створені на ній, є невід’ємною частиною історії та культури. І їх, попри політичні процеси, потрібно зберегти. Попри те, що у них знімалися одіозні російські актори, котрі підтримали окупацію України. Як-от «Д’Артаньян і три мушкетери» із Михайлом Боярським у головній ролі.

Про це він сказав у програмі «Актуально» на 12 каналі 18 березня.

«Не можна ставити знак рівності між владою і країною. Це небезпечно. Культура завжди залишається останнім містком у відносинах народів, держав. Для нас як однієї з найстаріших кіностудій світу (Одеська кіностудія існувала до Радянського Союзу, за радянської доби, в незалежній Україні) – все це історія, і ми стараємося берегти все, що можливо.

Для нас постаті і Висоцького, і Тодоровського, інших великих людей – це невід’ємна частина історії. Ми не можемо відмовитися від цього.

Більше того, мені була незрозуміла позиція, коли заборонили показувати фільм «Д’Артаньян і три мушкетери» лише через ідіотську позицію Боярського, який підтримав окупацію Криму. Це ніби як засудження заднім числом. 1979 року він знімався у фільмі, а в 2014 році він підписав якийсь лист – і цей фільм заборонили. Це більше істерична дія, яка нічого спільного із захистом українських інтересів не має.

Ми хочемо зробити так, щоб весь цей спадок зберігся. Це великі фільми великих митців, і під дією політичних процесів ми їх не повинні забувати.

Звісно, є питання активних бойових дій, є питання пропаганди, запобігання інформаційному впливу ворога. Але жоден з фільмів Одеської кіностудії нічого спільного з цим не має», – впевнений Андрій Осіпов.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «За три тижні до вибухів у небі вже всі призвичаїлися», – Андрій Осіпов про життя в Одесі