Директор Одеської кіностудії, у минулому лучанин Андрій Осіпов розповів, як змінилося життя в Одесі за останні тижні, чи зріс патріотизм одеситів, та про те, як місто збирається захищатися від окупантів.

Про це йшлося у програмі «Актуально» на 12 каналі 18 березня.

Про те, як змінилося місто

«Одеса завжди вирізнялася особливим гумором і «легким» ставленням до життя. Очевидно, ті кораблі, які є на рейді і всі одесити за ними спостерігають, не здатні зіпсувати настрою. Одесити готові!

Відчувається, що місто спорожніло, пересуватися досить легко, вулиці вільні, не працюють заклади. Одесити дуже люблять своє місто і болісно реагують на блокпости, на те, що пам’ятник Дюку, інші пам’ятники закладені мішками з піском.

Але майже всі наші знайомі, всі мої працівники за деякими винятками залишаються в Одесі.

Одесі порівняно щастить. Тут доволі мирно, якщо не рахувати тривоги по кілька разів на день і вибухів у небі, до яких за три тижні вже всі призвичаїлися. А активних обстрілів немає, на щастя».

Про оборону міста

«Заміновані пляжі, де ймовірні висадки ворога. Адже велика частина одеського узбережжя захищена хвилерізом, і там не можлива висадка. Є блокпости, загони тероборони, Збройні сили, Нацгвардія. Вони розробляють дислокації. Величезна кількість чоловіків є в теробороні, у волонтерах. Кожен старається бути корисним на своєму місці».

Про мову

«Коли я 5 років тому приїхав в Одесу, мусив заново вивчати російську мову, хоч це й моя рідна мова (я закінчував російську школу і жив у Росії). Але на Волині настільки глибоко пройнявся українською, що моя українська стала ліпша, ніж російська. Тому 5 років тому я російську вивчав заново.

Одеса – це російськомовне місто у своїй більшості. Більше того, це своєрідний сплав української і російської, це своєрідна одеська мова. Я не думаю, що тепер велика кількість людей перейде на українську».

Про «руський мир» в Одесі

«Зараз одесити згуртовані, це Україна до останньої клітини. Вони хочуть бути в Україні. За 8 років усі прекрасно побачили, що відбувається в «руському мирі». Ніхто не хоче ніяких «ЛНРів-ДНРів», бо це тупиковий шлях, це мертвонароджені республіки.

Зрештою, доволі велика кількість людей співчували Росії, і навіть серед моїх працівників є такі. На Одеській кіностудії кілька разів зривали український прапор. А з початком останніх подій український прапор висить, його весь час розрівнюють. Більше того, біля Одеської кіностудії є пам’ятник Висоцькому, то тепер одесити самі прикрасили його прапорами».

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Лучанин Осіпов з Одеси розповів, що думає про заборону фільмів з російськими акторами