Луцьк у рейтингу відкритості влади погіршив позиції. Оцінку вже вкотре робила громадянська мережа “ОПОРА”. Обласний центр Волині останні п’ять років потрапляв у п’ятірку лідерів. У 2016-му – очолив рейтинг. Торік – був лише третім. Підвела загальну статистику оцінка відкритості міського голови. Цей показник знизився з більш як 75 до 59%. Проте, навіть ця цифра здивувала присутніх на презентації, зважаючи на відсутність мера упродовж більш як року. Активісти “ОПОРИ” пояснили, що зважали враховували напрацювання попередніх років.
Представники “ОПОРИ” наголосили на недопрацюваннях виконувача обов’язків. Зокрема, недостатня співпраця з журналістами, на відміну від заступників чи радників. Також на сайті не зазначено номера кабінету Григорія Пустовіта, і відсутня декларація про його доходи. Цих фінансових відомостей немає і про заступників, і депутатів міськради.
Найпозитивнішим фактором на сайті міськради експерти назвали платформу “Відкрите місто”. Це нововведення є лише в Луцьку. Представники загального відділу міськради пообіцяли врахувати побажання активістів та пояснили відсутність деякої інформації на сайті. Щодо оборонної роботи, то ці відомості є засекреченими. Містобудівний кадастр з’явиться на порталі тоді, коли його допрацюють.