Ще років десять тому тролейбус, який доганяв зайців в полях – був предметом анекдотів. Зараз – це реальність. І роблять цей відносно новий транспортний засіб на луцькому автоскладальному заводі корпорації “Богдан”. Перші тролейбуси із автономним ходом тут зійшли з конвеєра ще чотири роки тому. Тоді Польща замовила такі, які можуть без живлення від мережі долати 20 кілометрів.
Тоді до Польщі поставили 38 тролейбусів з автономним ходом. Далі луцький завод забезпечив такими транспортними засобами ще й столицю. Щоправда, там вже встановили менш потужніші акумулятори, що дають змогу пересуватися без дротів до кілометра. Зараз автомайстри збирають нову партію “рогатих” вже для Кременчука. Це місто на Полтавщині виграло грант від ЄБРР на суму два мільйона євро. За ці гроші луцьке підприємство має поставити Кременчуку 35 тролейбусів довжиною 12 метрів, і п’ять – вісімнадцятиметрових. Пасажиромісткість відповідно 112 та 184 місця.
Процес автономного ходу – напівавтоматизований. У салоні водія є кнопка, якою опускаються роги. Щоправда, зафіксувати в тримачі водій їх все-рівно має у ручному режимі. Також ці тролейбуси обладнанні системами відеоспостереження, автоматичного покажчиків маршруту, голосовим оповіщенням зупинок.
Усі ці нововведення були б корисними для Луцька. Проте, як кажуть владці, гроші є лише на списані транспортні засоби. На сьогодні Луцький “Автоскладальний завод” може виготовляти до 2 200 одиниць техніки на рік, а до 2020 року планує збільшити потужності підприємства до 6 000 одиниць на рік.