На думку експерта Івана Ступака, наступ армії Білорусі на Україну імовірний, адже російський диктатор путін продовжує тиснути на самопроголошеного президента Лукашенка. У той же час останній розуміє, що путін програв війну, і це стримує його розпочати наступ.

Про це йшлося у програмі «Актуально» на 12 каналі 28 червня.

«Я бачу, що президент Білорусі намагається всіляко «спетляти» з цієї історії. Він бачить, що його друг путін – вже лузер. Він дійсно програв українську кампанію, він програв всьому європейському та світовому товариству. Санкції душать російську економіку, санкції душать білоруську економіку, і питання війни зараз для Білорусі не на часі.

На Лукашенка дійсно тиснуть з питань вступу у цю війну. Наразі він намагається не брати активної участі. Так, він надає сприяння по розміщенню російських літаків. Але на більше, я впевнений, Лукашенко не погоджується, оскільки розуміє, що у випадку програшу, а програш не те що вірогідний, а він сто відсотків вірогідний, він втрачає владу.

Лукашенко розраховує на вихід із війни таким чином: коли розвалиться вся ця українська кампанія, він може сказати, що його змусили, погрожували ядерною зброєю, окупацією, тому, мовляв, «я змушений був ось так рухатися, дозволяти обстрілювати Україну зі своєї території, тому вибачте мене і дозвольте працювати далі на посаді президента», – розповів гість програми.

Водночас експерт не береться на 100 відсотків стверджувати, що нападу з боку Білорусі не буде. Він розповів, яку мету переслідуватиме така кампанія, якщо вона відбудеться.

«Орієнтовна кількість білоруських військових, які можуть взяти участь у цій авантюрі, – від 12 до 15 тисяч осіб. Можливий варіант їхнього руху – це перерізання Варшавської траси, бо вони думають, що через цю трасу йде основне сполучення. Можливо, намагатимуться залізничні колії десь захопити. І третій варіант – це Рівненська АЕС», – зазначив Іван Ступак.