Луцьк ризикує залишитися без гарячої води. Дія Положення про покладання спецобов’язків на суб’єктів ринку природного газу припиняється. За його умовами, “Луцьктепло” здійснювало післяплату за використаний газ, адже й населення теж платить за тарифами після того, як отримає послуги. Тепер же його потрібно буде передплачувати.

Проблему розглянули на сесії міськради 18 травня. Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Більше 20 мільйонів гривень авансом має за платити “Луцьктепло”, аби у травні-червні лучани мали гарячу воду. Спершу гроші, потім газ – така умова державної компанії-постачальника для усіх українських міст. Луцьк ризикує залишитися без гарячого водопостачання, бо на балансі “Луцьктепла” – самі борги. А попереду ж іще – опалювальний сезон.

“Заборгованості – в межах 380 мільйонів гривень, в тому числі штрафи, пені – понад 55 мільйонів гривень. І для того, щоб нам розпочати опалювальний сезон, нам буде необхідно придбати газу на 120 мільйонів гривень”, – пояснює Іван Скорупський, директор ДКП “Луцьктепло”.

Окрім того, що за тепло і гарячу воду боргують споживачі, місцева теплоенергетика збиткова через невідповідність тарифів реальній вартості. У лютому Кабінет Міністрів і Асоціація міст України письмово домовилися, що міста не підвищуватимуть тарифи до ринкових, натомість Уряд відшкодує різницю. Міста свої зобов’язання виконали, а от урядовці нічого не компенсували. Тепер ще й наперед оплату вимагають.

“Вчора я мав зустріч з головою Асоціації міст України. На сьогоднішній день готуються міські голови інших міст до мітингу”, – сказав міський голова Луцька Ігор Поліщук

А поки депутати Луцькради надіслали звернення до Президента, голови Верховної Ради та прем’єр-міністра з вимогою врегулювати ситуацію.