У Луцькій міській клінічній лікарні зробили операцію за новітньою методикою і врятували життя жінці, у  якої був тромб у мозковій артерії.

Операцію проводили  62-річній жінці з діагнозом ішемічний інсульт, який супроводжувався паралічем правої половини тіла, відсутністю мови і відсутністю розуміння мови, – повідомили у медзакладі.

Зазначають, що оперативно провівши діагностику на спіральному комп’ютерному томографі,   відразу за допомогою ангіографа в інтервенційному блоці зробили тромбоекстракцію – видалили тромб.

“Протягом декількох годин після операції у хворої повністю відновились рухи в правих кінцівках і відновилась мова”,  – розповів лікар-нейрохірург Євген Вольга.

Пацієнтку врятувало й те, що вона була швидко доставлена у лікарню, адже такий метод лікування можна застосовувати лише протягом шести годин з моменту виникнення яскраво виражених симптомів.

Наголошують, що  без подібної операції хворий залишається інвалідом. У нього не відновлюються ні рухи, ні мова. У гіршому випадку людина може загинути.