Студентам Луцького національного технічного університету пояснювали, як започаткувати власну справу з нуля та з якими юридичними проблемами можуть зіткнутися майбутні бізнесмени. Секретами успіху з молоддю ділилися відомі та успішні спікери.

Наприклад, студентка Владислава планує відкрити власний ресторан чи кав’ярню – тож цей бізнес-форум, каже дівчина, для неї дуже корисний та цікавий.

«Перейняти досвід спікерів, зарядитись якоюсь мотивацією, так само це корисно в майбутньому. Це насправді корисно в майбутньому, бо всі ми – майбутні підприємці», – каже дівчина.

Як правильно спланувати, зважити, чи, бува, ідея у майбутньому не стане провалом, зробити перші кроки та отримати від започаткованої справи не лише прибуток, а й задоволення, студентам з власного досвіду розповідали відомі спікери. За словами співорганізаторки бізнес-форуму Олександри Філюк, вони представляють різні галузі: це і ресторація, і косметологія, і медицина, і психологія.

«Я пройшов усі стадії, починаючи від миття посуду після 10 класу і закінчуючи стартапами, які я зараз відкриваю. І коли мені людина каже, що хоче ось таку заробітну плату, я кажу: почекай, а що для тебе мотивація? Заробітна плата чи досягнення своєї мети?» – зазначив менеджер ресторанів із 14-річним досвідом Сергій Капацина.

Він запевняє: навички із права студентам дуже знадобляться. На шляху бінесмена, каже, трапляються безліч юридичних нюансів.

Розповіла про свій шлях успіху і власниця центру краси Оксана Коротка, яка починала із роботи косметолога в одному зі салонів краси. Незабаром почала працювати на себе. Записів, каже жінка, було настільки багато, що пропонувала клієнтам місце лише з наступного місяця.

«І я розуміла, що мені треба помічників, які трошки зможуть розвантажити мій робочий графік. Після цього я стала їх стажувати, ми знайшли місце, в якому будемо відкривати наш перший медичний центр. І насправді тоді було більше питань, ніж відповідей. З точки зору навіть юридичної», – зауважила Оксана Коротка.

Студентка Діана каже, що у майбутньому планує створити свою громадську організацію. Щоправда, хвилюється про те, що ця справа не зовсім прибуткова.

«Я б хотіла відкрити пункт, який би зміг допомогти тваринам, наприклад, які не можуть про себе попіклуватися. Або відкрити школу, яка допомагала би іншим діткам ставати впевненішими в собі», – каже дівчина.

Ректорка вишу Ірина Вахович переконує: в університеті такі зустрічі проводять досить часто, бо ЛНТУ – це навчальний заклад змін та динамічного руху.

«Основне, що ми можемо дати студентам, – навчити їх після того, як вони закінчать навчальний заклад, бути бізнесменами. Відповідно ми не виховуємо бути їх найманими працівниками», – сказала ректорка.

І додає: від молодого покоління залежить розвиток країни. Тож на цьому ЛНТУ зупинятися не збираються, бо ж головна мета – випустити не просто дипломованих спеціалістів, а дійсно успішних людей.