Луцький спиртзавод звинуватили в незаконному зливі браги в міську каналізацію. Очільник громади запевняє: якщо ситуація повториться – держпідприємству буде непереливки.

Працівники «Луцькводоканалу» оглядали каналізаційні мережі міста і, відкривши люк на Ковельській, натрапили на неприємний сюрприз.

«Було виявлено скид від спиртогорілчаного комбінату стічної води, яка не відповідала гранично допустимим концентраціям і передбаченим правилам прийому стічних вод і договору на централізоване водовідведення», – розповів перший заступник директора КП «Луцькводоканал» Святослав Дмитроца.

Простими словами кажучи, у колодязі була брага. З’ясувати, звідки вона взялася, каже Святослав Дмитроца, було неважко.

«Працівники здійснили обстеження каналізаційної мережі, тобто пройшли і знайшли точку, звідки саме потрапляє ця стічна вода в систему водовідведення», – зазначив заступник.

Точкою виявився колодязь, до якого підключений Луцький спиртзавод. На тому ж місці, вже у присутності представника заводу, фахівці відібрали проби рідини та відправили її на аналіз.

Про попередні його результати розповів Луцький міський голова Ігор Поліщук.

«Перевищення гранично допустимих меж однієї з хімічних сполук було збільшено у більш ніж 10 разів. Ніякі очисні споруди, звичайно, таки скидів не витримають», – повідомив мер.

У «Луцькводоканалі» пояснюють: такі скиди в каналізацію є причинами неприємних запахів у місті. До того ж барда порушує технологію очищення стічних вод, а тому забруднена вода, втрапивши у Стир, може призвести до загибелі риби та іншої живності.

«Це впливає на саму технологію. Тобто треба змінювати технологічні процеси при очистці води для того, щоб досягнути результату вже на виході тих показників очищеної води, яка буде скидатися вже безпосередньо в річку Стир», – зауважив Святослав Дмитроца.

Тим часом на спиртзаводі запевняють: ніяких скидів у каналізацію підприємство ніколи не робило. Аби у цьому переконалося і місто, завод готовий разом із фахівцями «Луцькводоканалу» щоденно проводити перевірки.

«Ми не здійснюємо жодної діяльності, яка може забруднювати навколишнє середовище… Ми як би розбираємось і будемо щодня відбирати спільно з «Луцькводоканалом» проби і далі контролювати ситуацію», – запевнила юристка спиртово-горілчаного комбінату Ольга Мельничук.

Те, що керівництво спиртзаводу йде на контакт, підтверджують і в «Луцькводоканалі».

«Вони готові в разі, якщо будуть перевищення, сплачувати ці штрафні санкції, які передбачені правилами прийому стічних вод. Вони готові надати допуск нашим працівникам на проведення обстеження. І в принципі ці дії ми будемо вчиняти впродовж тижня», – сказав Святослав Дмитроца.

Тим не менше, Луцький міський голова наказав водоканалу звернутися в Держекоінспекцію, щоб накласти на спиртзавод максимальний штраф. Якщо ж підприємство буде й далі скидати брагу в каналізацію, дії будуть жорсткішими.

«Я буду змушений дати вам розпорядження почати ремонт водопровідної мережі прямо біля в’їзду в це підприємство. Навіть якщо там тих водопровідних мереж немає», – каже Ігор Поліщук.

Мовляв, величезний штраф, вирита траншея і перегороджений в’їзд точно стануть уроком для керівництва Луцького спиртзаводу.