На думку луцького священника Андрія Ротченкова, гріх аборту має завжди важкі наслідки, але отримати прощення реально, якщо жінка (а також і чоловік, і лікар) молиться, кається, не повертається до цього гріха, допомагає дітям-сиротам.

Про це йшлося у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі 22 вересня.

«Цю проблему треба вирішувати комплексно зі священником і з лікарем. Це так званий постабортивний синдром. У першу чергу, слід не вчиняти цей тяжкий гріх. Це вбивство невинної дитини. Потім людина усвідомлює, жінки згадують про це на сповіді все своє життя, до дуже похилого віку, уявляють, скільки б років було цій дитинці», – розповідає священник.

За його словами, потрібно йти до сповіді, молитися, зокрема читати так званий «Акафіст покаянний жінок, які загубили немовлят у своїй утробі». Також потрібно інших застерігати не робити цього.

«Але немає гріхів непрощених. Бог простити може будь-який гріх, якщо людина щиро кається», – запевнив Андрій Ротченков.

«Люди через незнання своє це вчиняють, а потім несуть тяжкі наслідки. Ясно, що насліки будуть. Але Бог милостивий, і він дає можливість виходити з цього стану. І з часом жінка (хоча винуваті і чоловік, і лікар) може відчути полегшення, прощення, якщо вона молиться, кається, не повертається до гріха, допомагає діткам-сиротам», – додав священник.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як знайти душевний спокій. Відповідь луцького священника