Митрополит Луцький і Волинський, очільник Волинської єпархії ПЦУ Михаїл звернувся до владик, священнослужителів та мирян УПЦ МП із проханням розірвати євхаристичне єднання з Москвою.

Подаємо текст звернення повністю.

«Слава Ісусу Христу!

Дорогі браття і сестри! Ми уже котрий ранок встаємо з великим хвилюванням, що буде завтра. Але, окрім військових дій, окрім нашого соціального служіння, допомоги біженцям, допомоги пораненим, похорону наших загиблих воїнів, піднімається питання міжцерковних стосунків.

Я хочу заявити, що уся християнська спільнота сьогодні має бути як одне ціле. Ми не повинні розділятися на конфесії, на групи, на церкви. У нас спільний ворог – Росія і їхні воїни, які тут захоплюють наші території і нищать наші будинки, вбивають наших рідних і близьких.

Я вітаю заяву священнослужителів, архієреїв Московського патріархату Волині про те, що вони не поминають за богослужінням патріарха Московського Кирила. Це правильний перший крок. Але я чекаю наступних кроків, які будуть дійсно свідчити про те, що ці люди, які раніше визнавали верховенство Москви, сьогодні усвідомили, що Москва нам не друг, а ворог, і повинні зробити другий крок. Це розірвати всяке євхаристичне єднання з Московським патріархатом. Не достатньо лише непоминання. Вони повинні змінити усі статутні правила, відповідно до яких УПЦ є у єдності з МП.

Якщо всі ці кроки не будуть зроблені у найближчий час, усі заяви будуть несерйозними, половинчастими або лицемірними. Я бажаю, щоби ми сьогодні воістину зрозуміли: Україна – це моя батьківщина, моя земля, це наша земля, на якій ми повинні бути єдиним цілим. Одне стадо, один пастир, одна держава і одна наша українська правда.

Я бажаю, щоби сьогодні вдалося зробити конкретний крок. Закликаю вас, високопреосвященні владики, священнослужителі і миряни. Тому що, на жаль, допомога з боку священнослужителів і мирян МП на багатьох блокпостах сприймається як провокація, як щось недобре. З недовірою озираються на тих людей, які зі щирим серцем хочуть допомогти.

Я вірю, що багато щирих свідомих мирян, які сьогодні ще перебувають в МП, воістину хочуть допомогти в перемозі української армії. Але якщо ми робите щиру матеріальну допомогу, підіть щиро на цей духовний крок – відречіться від Москви і станьте повністю незалежними в подальшому процесі єднання в єдиній Українській православній церкві.

Бог миру і любові хай буде серед нас, над нами, дарує нам перемогу і єдність у Христі Ісусі».

Нагадаємо, днями у Волинській єрпархії УПЦ МП заявили, що їхні священники уже не згадують московського патріарха Кирила під час богослужінь.