Війна пробудила священників Української православної церкви Московського патріархату. Багато з ниї вирішили вийти з-під покрову патріарха Московського і всієї Русі Кирила.

Висловили свою позицію і на Волині. Володимир-Волинська єпархія надіслала лист до єпископа Нафанаїла та предстоятеля УПЦ МП Онуфрія, аби відлучитися від Москви. Пишуть, що це рішення назрівало вже давно.

Щоб відійти від російської церкви і створити свою автокефалію, слід збирати собор і на загальному рівні приймати це рішення. Зараз не до цього, каже прессекретар Волинської єрпархії УПЦ МП Віктор Аніпко. Але додає: їхня єпархія також уже не згадує Кирила під час богослужінь

«Якби було пояснення з того боку хоч яке, ми б щось там розсуждали. Яко взагалі мовчок, ніхто нічого нікому не говорить. Ніяких звернень нема патріарха до президента, ні до єпископів, ні до священників з того боку, щоб там якось впливали», – зауважує священник.

Священники кажуть, патріарх Кирил благословив російську агресію в Україні та продовжує в усьому потурати президенту Путіну. Ба більше, атакуючи Україну, окупанти не вибирали між храмами і бомбили все, що бачили, в тому числі й церкви УПЦ МП.

Звернувся до священників МП очільник Волинської єпархії ПЦУ митрополит Михаїл.

«Ніхто сьогодні не може захоплювати храми чи вчиняти безчинства. Лише на любові, на порозумінні. І повинно відбутися об’єднання у велику Українську православну церкву, не залежну ні від Москви, ні від інших релігійних центрів», – стверджує Михаїл.

Митрополит наголошує: нині треба стати по один бік барикад, щоб спільно боротися з ворогом.