Вони живуть в зовсім іншому світі. У власному. Яскраві кольори можуть лякати, дотики бути неприємними. Натомість дощ стане справжнім дивом. У Всесвітній день поширення інформації про аутизм наші журналісти питали порад у фахівців та батьків про те, як же правильно спілкуватися з дітьми з аутизмом.

Поруч із нами люди, які сприймають світ, звуки і дотики зовсім по-іншому. Їх називають “люди дощу”, а фахівці – люди з аутизмом. Хвороба виникає через порушення розвитку головного мозку і пов’язана з вродженим та всебічним дефіцитом соціальної взаємодії та спілкування.

“Кожна 54 дитина, яка народжується, має шанс набути такого діагнозу Частина з них не може розмовляти, але для них всіх характерна проблема комунікації. Налагодження взаємодії з людиною, вступання в контакт, багато сенсорних проблем”, – пояснює Людмила Вознюк,  очільниця дитячого корекційно-розвиткового центру “Розмовляйко”.

Аутизм неможливо вилікувати, проте можна скоригувати і адаптувати людину до соціального життя. У Луцьку за круглим столом обговорювали проблему адекватного ставлення до дітей з аутистичним синдромом та їх соціалізації.

Кожна дитина з аутизмом особлива по-своєму. Яскрава річ може налякати, а мова співрозмовника вчуватися як мелодія. Найлегший дотик – завдати болю, а сильний удар – залишитися непоміченим. Батьки закликають не боятися спілкування з такими дітьми.

Головне, кажуть батьки, не ізольовувати аутистів вдома, а інтегрувати у навколишній світ та до людей. А ще розвивати здібності і привчати до самостійності. Адже аутизм – не вирок. І найяскравіше тому підтвердження – приклад таких аутистів, як Моцарт, Айнштейн і Дарвін.