На думку луцького священника Віктора Михалевича, єдиний страх, який повинна мати людина, -– це страх Божий. За такої умови, вважає він, вона буде глибоко щасливою.

Про значення слів «смиренність» і «богобоязливість» говорили у програмі «Духовна абетка» на 12 каналі 7 жовтня.

«Смиренність і богобоязливість – це вершина того, чого треба досягти. Смиренною може бути тільки сильна, тільки успішна людина. Корінь слова «смирення» – «мир». І «прийняти з миром» означає побачити ситуацію так, як бачить її Бог», – запевняє Віктор Михалевич.

За його словами, протилежністю смиренню є гординя. Йдеться про людей, які приписує собі те, що їм ніколи не належало.

«Імператор Адріан називав себе «божественний Адріан», він приймав поклоніння, вважав себе богом. Це не є смирення. Це дуже боляче, коли ти себе кимось уявляєш, а насправді ти ним не є. Людина, яка гордиться, обов’язково впаде. Першим несмиренним є падший ангел, в якого стало ім’я Сатана. Щоб людина не повторила його шлях, треба зрозуміти що таке смирення», – наголошує священник.

«Богобоязливість – це страх втратити Бога. Це страх, що Бог буде біля мене (а Він дуже близько біля нас), а я можу цього не відчути. Уявляєте, одного дня ви покинете тіло, вам покажуть ваше життя і скажуть, що кожної миті у вас було все, щоб жити щасливо, а ви цього не бачили», – розмірковує Віктор Михалевич.

«Насправді страх Божий – це Любов з великої літери. Богобоязливість – це найцінніше. Людина, яка має Божий страх, – це глибокого щаслива людина. Це людина, яка живе у присутності Бога. І навпаки, людина, яка не має страху Божого, має інші страхи. Вона буде боятися всього, тільки не того, чого треба. Людина повинна мати тільки один страх – страх Божий, страх втратити Творця. Треба боятися Бога засмутити. І тоді все буде дуже добре», – запевняє священнослужитель.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Любити себе треба так, щоб тобою тішився Бог», – луцький священник