Сотні новеньких шин, акумуляторів, станок, гранули пластику. У Луцьку накрили незаконний склад із російськими та білоруськими товарами. У Волинській ОВА запевняють: у складний для України час, поки волонтери збирають по копійці для Збройних сил України, хтось вирішив нажитися на війні.

Тонни конфіскованого товару заховали на території митного посту.

«Це товари, які знаходилися у фурах – в транспортних засобах, що були зареєстровані на країну-агресора і прямували до інших країн», – каже заступниця начальника Волинської ОВА Мирослава Якимчук.

Фури зупинили й конфіскували на Волинській митниці. Далі усе мало би пройти через координаційний центр, що при військовій адміністрації. Однак цього не відбулося. Увесь товар звозили на приватний склад.

Охоронець митного посту каже, що до складів ніякого відношення не має. Його завдання – охороняти лишень митний пост. Тож дає контакти свого начальника.

Розмовляємо з начальником охорони:

– Я начальник охорони і головний інженер, який там відеонагляд робив. Я не адміністратор і не маю відношення до митниці.

– А чиї це склади взагалі?

– Я не знаю, чиї це склади.

– Ну як так, це нічиє? Охорона тут є, ви щось охороняєте.

– В’їзд на територію охороняємо.

Тож кому належать склади – ніхто не каже. Координатор Єдиного комунікаційного центру Сергій Рижков запевняє: вчора тут ходив батько днями звільненого заступника голови Волинської ОДА Андрія Ярмольського. До слова, саме він відповідав за усю гуманітарну допомогу та вилучені товари.

«Вчора приїжджав батько Ярмольського. І тут ходив. Мене не пускали, нас. А він ходив, як власник.. Я так розумію, що якесь відношення він до цього має», – розповів Рижков.

Тим часом охоронець отримав від когось дозвіл відкрити склади. Перший до стелі завалений новенькими шинами.

«Тут десь біля 500 коліс, як бачимо, на око. Це дорогі колеса. У той час, як на передову хлопцям не завжди хорошу резину ставлять, у той час, коли волонтери їздять також на лисій резині, то тут ми бачимо склад, забитий просто ним», – стверджує волонтер Сергій Тимчук.

Одна така шина, за його словами, може коштувати до двохсот доларів.

У наступному приміщенні – коробки із монтажною піною, які прямували на Білорусь, та розібрані касові прилавки із тамтешнього заводу. Через стінку – акумулятори до автівок, які прямували в Македонію.

Волонтер Сергій Тимчук каже: поки це все непорушно лежить на складах, у хлопців на передовій під час обстрілів часто глохнуть машини.

«Бувають автомобілі не зовсім свіжі, не зовсім нові. А ви розумієте, коли хлопці в бойових умовах, вони мають бути впевнені у своєму автомобілі. Вони мають бути впевнені, шо взяв машину, вона завелася – і поїхав. А не йде обстріл – і в людини десь там акумулятор сів», – розмірковує волонтер Сергій Тимчук.

Та не складами єдиними. Конфіскованих товарів без будь-яких документів безліч і на самій території митного посту. До прикладу, скляних банок тут приблизно на 2,5 мільйона гривень. Поруч – ескалатор, який везли у місто Курськ. Є тут і російський станок, і білоруські кабелі, а є пластикові гранули.

«Це пластик, який переплавляється. Подивіться об’єм його. Тобто ви врахуйте, що з цього можна, якщо взяти по поліетилену, по пластмасі… А звідки він привезений? Ну там є написи, що росія», – каже волонтер.

Увесь незаконно привласнений товар волонтери відвезуть на офіційний пункт прийому гуманітарної допомоги та вилученого товару. А щодо деталей про те, хто, коли і за яких умов заховав і привласнив усе собі, – з’ясовуватимуть правоохоронці.