«Нульове розмитнення» запрацювало. В Україну почали завозити автівки з-за кордону за новими правилами, тобто без жодних ПДВ та митних платежів.

Як це працює та наскільки вигідніша нова схема для охочих придбати автівку – розповідає Ангеліна Гущина.

Першим на територію України за новими правилами пільгового розмитнення через пункт пропуску «Ягодин» заїхав «Мерседес». Автівка вже в Луцьку, митна декларація на руках, тепер авто поїде до відповідної лабораторії, щоб отримати сертифікат відповідності, і залишиться тільки реєстрація у сервісному центрі МВС. Представники автомобільної компанії, які займалися пригоном іномарки, діляться: усе оформили досить швидко.

«Отримали в Польщі документи на авто, договір купівлі-продажу, технічний паспорт, пройшли кордон швиденько, заїхали, розмитнились протягом години, все працює… Новий закон про нульове розмитнення таки скасовує митні платежі, акциз, ПДВ, нічого потім доплачувати не потрібно», – каже Антон Бондарук.

За «Мерседес» 2012 року випуску із дволітровим дизельним двигуном раніше до основної вартості треба було б доплатити кругленьку суму. Нині ж власнику вдалося зекономити понад 30%. До слова, закон діє тільки на період воєнного стану. Утім, такі пільги вже значно пожвавили автомобільний ринок.

«Люди зараз розуміють, що є час взяти автомобіль дешевше, тому що після закінчення воєнного часу, скоріше за все, митні платежі повернуться… Дуже багато людей втратили свої автівки. Вони розбомблені, вкрадені, розбиті, тому це чудова можливість придбати автомобіль, зекономивши при цьому кошти», – зазначає Антон Бондарук.

Представники компанії кажуть: дуже багато звернень зараз саме від переселенців. Великий попит на недорогі автівки середнього класу. Працівники митниці зауважують, що пільгами можна скористатися незалежно від того, вживаний автомобіль ви придбали чи новий. Є вимоги лишень до екологічного стандарту авто.

«Лише ті, які не походять з країни-агресора, тому що імпорт з Російської Федерації заборонений повністю. Немає значення, чи це транспортні засоби, чи інші товари… Є обмеження щодо екологічних норм. Якщо це транспортний засіб легковий, то не нижче Євро-2, а якщо вантажний – то не нижче Євро-5. Бувають випадки, коли в технічних документах не вказано, який стандарт автомобіля, і людям доведеться тоді звертатися на наші СТО, щоб пройти сертифікацію», – наголосила речниця Волинської митниці Валентина Черниш.

Також, через те що досі не запрацювала відповідна постанова Кабміну, порядок оформлення авто на кордоні залишається незмінним.

«Я казала, що не буде перевірки митної вартості, що не треба буде їхати на внутрішню митницю, ні. Зараз станом на сьогодні ці всі правила залишилися», – повідомила речниця митниці.

Тож для практичної зручності людині треба зразу орієнтуватися на те, що вона мусить робити усе в 2 етапи.

«Все-таки буде дві митниці. Одна – це та, через яку ви будете проходити державний кордон. Інша – де будете випускати авто у вільний обіг», – каже Валентина Черниш.

Від 9 квітня за новими правилами оформили вже понад 90 автівок. Щодень ця цифра збільшується, втім ажіотажу як такого на кордонах немає.  До слова, обмежень за кількістю розмитнених авто на одну людину теж немає.