В Македонії масові акції протесту. Люди обурені зміною назви країни. Ввечері сімнадцятого червня сотні демонстрантів зібралися біля будівлі парламенту в центрі Скоп’є. Протестувальники вигукували “Македонія: ми не відмовимося від назви”, згадували ім’я чинного президента Георгі ІвАнова, який відмовився підписувати угоду та співали патріотичні пісні.

 

Вони тримали національні прапори, у натовпі також виднілися й російські стяги. Організатор акції – Янко Бачев, лідер політичної партії “Об’єднана Македонія”, що відкрито закликає до союзу з Росією. Обурення деяких протестувальників переросли в напади на поліцію. Зокрема агресивні мітингувальники знесли захисні паркани й атакували силовиків – кидали в них каміння та пляшки. У відповідь правоохоронці застосували сльозогінний газ та світлошумові гранати.

 

А також намагалася відтіснити протестувальників за допомогою броньованого автомобіля. Двадцять п’ять людей затримали. У МВС Македонії повідомили що внаслідок сутичок постраждали семеро співробітників поліції. Чиновники кажуть, що поважають право громадян на мирний протест проте не допустять порушення громадського порядку і застосування сили щодо правоохоронців. Напередодні сімнадцятого червня коли на кордоні між країнами представники влади підписували історичний документ понад п’ять сотень греків намагалися прорватись до місця зустрічі міністрів. Правоохоронці застосували силу внаслідок чого постраждали щонайменше вісім осіб.

 

Протести виникли сімнадцятого червня, коли міністри закордонних справ Македонії та Греції підписали угоду. Згідно з документом, який спрямований на припинення двадцяти семирічного спору між Скоп’є та Афінами, Македонія буде називатися Республіка Північна Македонія. Проте його ще повинні затвердити у парламенті. Це дасть змогу країні вступити в Європейський Союз та НАТО.