Красиві і вперше за роки – усміхнені. Особливий день матері влаштували для сімнадцятьох волинянок, які втратили синів у російсько-українській війні. Організатори стверджують: намагались уникнути пафосу та офіціозу, натомість прагнули подарувати душевність спілкування і маленькі жіночі радощі, яких так бракує згорьованим мамам.

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Одна з героїнь цього дня – пані Любов. Святковий професійний макіяж їй зробили уперше. Жінка зізнається, свят у її житті не стало, відколи на сході загинув син. Та сьогодні, каже, день таки особливий. З нагоди Дня матері для сімнадцятьох жінок, котрі втратили синів на фронті, організували безліч суто жіночих приємностей.

“З одної сторони нам якось все рівно так тривожно, хвилююче це все, а з другої сторони ми дуже раді, що нас не забувають, і роблять для нас таку радість та приємність”, – каже Любов Чабанчук, мати героя.

Причепурити мам загиблих Героїв зголосилися одразу декілька луцьких салонів краси. Візажистка Вікторя Філонець каже: мала за честь цим жінкам подарувати хоч трохи радості.

Омолоджувальні процедури, манікюр, макіяж, зачіски, стильний вишиваний одяг – усе це вияв вдячності і шани особливим матерям від понад тридцятьох благодійників акції “Посміхнись, мамо”.

Із макіяжем та зачісками, у святкових вишиванках матусь чекала і фотосесія. А ще вшанування і неформальне спілкування.

Людмила Камінська зізнається: впродовж 4-х років – це її перший вихід в люди. Після загибелі сина – навіть на дзвінки не відповідала, не відвідувала публічних заходів і не приймала жодних запрошень. А на День матері жінку вдалося переконати.

“В мене телефонний номер сина не викреслений, є остання смска його… Знаєте яка? “Мамулю, з Днем матері!” Я її не стираю, боюся щоб той телефон не пропав, воно не змінилося, воно так і є. Я хочу подякувати від нас усіх. Ви ставили мету зробити нам свято, хотіли, щоб ми посміхнулися, ви хотіли подарувати нам трішечки тепла. То знайте – мети ви досягли”, – розповідає ще одна героїня цього дня  Людмила Камінська.

Ідея вшанувати матерів загиблих воїнів якось по-особливому, без надмірного пафосу та офіціозу, виникла у Василини Вітовщик. Вона не один рік займається реабілітацією ветеранів АТО та їхніх родин. З реалізацією допомогла Луцька райрада.

Наступного року організатори акцію планують розширити та залучити матусь героїв не лише Луцького району, а й з усієї області. На Волині їх майже дві сотні.