Наймолодша лауреатка Нобелівської премії Малала Юсуфзай з Пакистану вперше після нападу на неї терористів повернулась на батьківщину. Дівчина прилетіла до Ісламабаду разом з батьками. Деталі маршруту активістки не повідомляють, щоб уникнути провокацій та небезпеки для життя правозахисниці.

Проте вже відомо, що Малала планує провести низку зустрічей з першими особами країни, зокрема прем’єр-міністром Пакистану Шахідом Хаканом Аббасі. Понад шість років Малала Юсуфзай жила за кордоном через побоювання за власне життя після замаху. У 2012 році бойовик-таліб вистрелив дівчині в голову. Тоді терористи зупинили шкільний автобус для того, аби відшукати Малалу, яка бореться за право дівчат на освіту. Одна з куль пройшла навиліт через  шию чотирнадцятирічної правозахисниці. Другу – британські лікарі витягнули з мозку. Тоді вогнепальні поранення отримали ще двоє дітей, що сиділи позаду Малалу. Свою правозахисну діяльність школярка розпочала через блог у БіБіСі, де описувала життя у своєму рідному місті, окупованому талібами використовуючи псевдонім Гул Мукаї.

Зокрема Малала Юсуфзай розповідала про дискримінацію жінок та заборону навчатися. Після інциденту світ дізнався про юну правозахисницю і вона розпочала активну – й вже публічну – діяльність. У 2013 році активістці вручили премію “За свободу думки” імені Андрія Сахарова. Лауреаткою Нобелівської премії миру вона стала через рік. Зараз Малала є посланницею миру ООН і очолює гуманітарну організацію, орієнтовану на освіту дітей. З осені 2017 року вивчає філософію та політику в Оксфордському університеті.