Мавпяча віспа, на яку віднедавна почали хворіти люди в Європі, може проникнути і в Україну.

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі розповіла  заступниця гендиректора Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Ірина Єнжиєвська.

«Для медицини цей вірус не новий. Вперше його виявили у лабораторних мавп ще в 1953 році, а в 1970-му вперше зареєстрували передачу цього вірусу від мавпи до людини. Це сталося в Демократичній Республіці Конго, і на сьогодні саме там найбільший спалах цієї віспи. За минулий рік там захворіло близько 3 тисяч людей», – розповіла гостя студії.

За її словами, донедавна ця хвороба розповсюджувалася тільки в 11 країнах Центральної та Північної Африки, але 13 травня 2022 року ВООЗ повідомила про перші два випадки захворювання на віспу мавп у Великобританії. І на сьогодні у країнах Європі, Канаді Ізраїлі та інших країнах вже зареєстровано 170 випадків, а ще 80 людей очікують на діагностику.

«Поки цю проблему ВООЗ не розглядає як надзвичайну ситуацію. Тому що вірус був відомий давно, він не мутував. На відміну від коронавірусу, тут для передачі потрібен дуже тісний контакт, який може бути тільки в побуті. Йдеться про тісний контакт з одягом хворого, виділеннями з верхніх дихальних шляхів, з рушниками. І концентрація цього вірусу має бути досить високою, щоб заразитися. Зустрітися з людиною, проїхатися разом у транспорті, перебувати разом в колективі – цього не достатньо для зараження віспою», – запевнила Ірина Єнжиєвська.

Водночас вона каже, що в Україну цей вірус може потрапити, оскільки люди приїжджають звідусіль.

«Але в нас є настанови, як діяти при виявленні хворого на цей вірус», – запевнила гостя програми.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: На Волині зафіксували спалахи вірусного гепатиту А