Цьогоріч на Волині вірусний гепатит А зареєстрували уже у 12 людей. За відповідний період минулого року захворіло на цю недугу всього три особи у нашій області.

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі розповіла заступниця гендиректора Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Ірина Єнжиєвська.

«Захворіли мешканці Турійщини і Любомльщини. В анамнезі у них була подорож в Закарпаття і до Польщі. Ця хвороба набула поширення в сімейних осередках», – повідомила гостя студії.

Довідково

Вірусний гепатит A – інфекційне захворювання печінки, відоме ще за назвою «хвороба Боткіна». Передається через немиті руки, внаслідок вживання забруднених харчів або води.

Найбільш розповсюджені симптоми: виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність, підвищення температури тіла, втрата апетиту, діарея, блювання, важкість у правому підребер’ї, потемніння сечі, жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри).

Для профілактики захворювання потрібно дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки перед їдою, а також після кожного відвідування туалету, добре мийте овочі, фрукти, зелень, ягоди. Для профілактики інфікування гепатитом А існує ефективна вакцина.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Мавпяча віспа: що це за вірус, як заразитися, чи загрожує він Волині