Цьогоріч ціна меду буде більшою, кажуть пасічники Волині. На це впливає багато факторів. Один із них – збільшення цін на паливо.

Про це у програмі «Актуально» на 12 Каналі розповіли голова ГО «Пасічник Волині» Юрій Мещеряков та пасічник, член робочої групи при Міністерстві економіки Андрій Бабій.

«Мед на Волині дається дуже важко. Це і погодні умови, і не така медоносна база, щоб можна було багато брати мед. Але є й у нас такі регіони, де пасічники беруть від 10 до 20 літрів з вулика», – каже Юрій Мещеряков.

За словами пана Юрія, ціна меду на сьогодні може коливатися від 250 гривень до 300 за літру.

«Багато людей думають, що мед повинен коштувати дешевше, ніж цукерки чи цукор. Це помилкова думка, яка не відображає сутності праці пасічника. На сьогодні формування ціни залежить від витрат пального. Тому що, щоб брати мед на Волині, треба їздити, «кочувати». Треба їздити по полях гречки чи іншої культури, щоб назбирати меду, бо якщо стояти на місці, то його  буде мало. Люди мають розуміти таку ціну, тому що мед це не цукерка, яку можна за раз з’їсти», – підсумував гість.

Пасічник Андрій Бабій каже, що найбільш цінний мед – це лісовий і липовий. Лісовий, тому більш екологічний. Акацієвий також хороший, але на Волині його мало.