Зараз на валютному ринку України існує певний ажіотаж. Долар то росте, то падає, то знову росте. Це відбувається внаслідок війни в нашій країні та подій, які з нею пов’язані. 

Про це у програмі Актуально розповів фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.

“Після 24 лютого в Україні утворилося декілька курсів іноземної валюти. Раніше, був ринковий курс, який коливався, в залежності від того, що відбувається з економікою. Зараз офіційний курс долара закріплений на рівні 29,25 грн і НБУ оголосив, що зберігатиме його до завершення дії воєнного стану”, – каже експерт.

Проте нещодавно відбувся перегляд припущень і нас почали готувати до сценарію, що війна не закінчиться незабаром, а буде тривати якийсь період часу.

“Відповідно це передбачає якусь зміну в економічній політиці уряду. І однією з таких можливих змін є відпускання офіційного курсу від 29,25 грн. В результаті цього, ми побачили ажіотаж на валютному ринку, який існує не зовсім офіційному ринку, «сірому» і побачили зростання курсу валюти.

Цьому сприяла також і зміна політики нацбанку, яка стосується розрахунку картками за кордоном. Українці, які знаходяться за межами країни, розраховуються власними гривневими картками, знімаючи готівку створюють тиск на курс. Проте НБУ оголосив, що він більше не обмежуватиме банки у тому, який максимальний курс вони можуть ставити. В результаті ринок це сприйняв нервозно”, – додає пан Михайло.

Експерт з фінансів каже, що зараз вже є певна стабілізація на готівковому ринку. У майбутньому все залежатиме від того, скільки валюти надходитиме в Україну.

Ми запитали у Михайла Демківа про прогноз курсу долара, є певні думки, що він виросте до 50 гривень:

“Я скептично ставлюся до таких прогнозів. Цифра 50 береться певно зі стелі, оскільки вона є красивим, великим числом, а не обрахованим. На зараз у НБУ є золотовалютні резерви 26-27 млрд доларів – це дуже багато. І цього вистачить, аби не допустити такої цифри”, – підсумував експерт.