Про медичну реформу пацієнти села Кортеліси Ратнівського району обізнані. Як результат – жодної декларації з сімейним лікарем поки що не уклали. Хоча місцева лікарська амбулаторія обслуговує близько трьох тисяч жителів з п’яти населених пунктів сільради. Тож і анонсовані реформою пристойна зарплата сімейного лікаря та виплати для амбулаторії поки під питанням. Вони можливі лише за умови електронного реєстру, каже завідувач амбулаторії.

Математика реформи — проста, додає лікар – виплата за кожного пацієнта на первинній ланці становитиме 370 гривень. Якщо помножити їх на 2 тисячі людей, що тут обслуговуватимуться, виходить, що сільська амбулаторія отримає понад 700 тисяч гривень щороку. Поки що ж, лікар на селі потрібен, констатує не лише медик.

Справжній ажіотаж у селян викликав виїзний прийом лікарів Ратнівської районної лікарні на базі амбулаторії: завдяки спільному проекту благодійного фонду Степана Івахіва “Патріоти Волині” та адміністрації медичного закладу понад 70 мешканців Кортеліс обстежились у невропатолога, кардіолога та окуліста, не виїжджаючи за межі свого населеного пункту.