Понад двадцять атовців завітали до обласної прокуратури, аби з’ясувати позицію правоохоронних органів у земельній справі держпідприємства «Перемога», що розташоване у селі Баківці, Луцького району. Прокуратуру вважають упередженою, бо та категорично не підтримує їхню позицію.
Говорять атовці про понад тисячу 400 гектарів землі за 20 кілометрів від Луцька. Ділянку у 1994 році передали у власність радгоспу “Перемога”. Держпідприємство там господарює і нині. І поки воно є власником, інші люди не можуть отримати передбачений законом наділ. Немає ділянок не лише для Атовців, але й для трьохсот з лишком селян.

От місцеві і почали шукати різні шляхи. За старими документами  дослідили наступне: землю держпідприємсву “Перемога” нібито передали у незаконний спосіб. Підтверджує інформацію і сільська голова. Мовляв, дійсно, були порушення.

Заручившись підтримкою сільської ради, одна із місцевих мешканок  вирішила землю таки відвоювати. А шлях єдиний: через суд визнати, що акти, якими земля передавалась підприємству, – недійсні.

На позитивне рішення суду тепер сподіваються і атовці. Кажуть, якщо справу виграє 70-тирічна позивачка, то є шанси, що невелику частину цією землі роздадуть атовцям. Але судові засідання тривають уже третій рік, справу розглядають по другому колу, а рішення досі немає. Керівництво держпідприємства переконує, що вони отримали ділянки у Луцькому районі – законно. Журналістам його очільник – Олег Яворський не дуже радий, каже, краще приїхати у якийсь інший день на розмову, але додає, що переконаний – феміда буде на стороні підприємство “Перемога”.
Атовці ж прямо звинувачують прокурорів у затягуванні справи. Спочатку довго розмовляли з керівником одного із відділів прокуратури, далі вже з заступником головного прокурора.

Відвідувачів така вимога здивувала, адже за три роки прокуратура мала б визначитися. Та проте  дві заяви склали – щодо перевірки, на їхню думку, фактів фальсифікації державних актів, та щодо припинення представництва прокуратури у суді. Домовились, що через два тижні атовці знову зустрінуться з головним прокурором області в приміщенні прокуратури – і він розповість, що вдалося з’ясувати його спеціалістам.