Дослідник історії Луцька, начальник відділу охорони культурної спадщини міської ради Олександр Котис шкодує, що модерністська архітектура колишньої будівлі ЦУМу втрачена.

Про це він сказав у програмі «Ретро-Волинь» на 12 каналі 16 жовтня.

Описуючи модерністські риси колишньго приміщення луцького ЦУМу, він розповів:

«На мій погляд, дуже гарний будинок 60-х років. Наскільки я розумію, у своїй основі це був типовий проєкт. Але архітектор Євген Ходаковський змінив споруду так, що від первинного проєкту мало чого залишилося, і будівля стала більш індивідуальною. Таких ЦУМів більше немає ніде точно.

Він дуже цікавий. Бачимо, що поверх фактично не має бетонних підпорок. Вони, безумовно, всередині конструктивно є, але зовні, коли дивишся на фасад, це все – ніби шар скла. Виходить, що ніби споруда має шари «бетон – скло – бетон – скло». І думаєш: як так тримається? На вигляд це все досить незвично».

«Мені шкода старого ЦУМу. Я вважаю, що краще було би відчистити, відмити стару будівлю, максимально її оновити, акцентувати на цій модерністській архітектурі. І він би однозначно зажив  і сучасними барвами, і не втратив би свого старого модерністського шарму», – додав дослідник.

Як відомо, старе приміщення луцького ЦУМу значно постраждало під час пожежі 4 грудня 2011 року. Оновлений універмаг після реконструкції відкрили 30 листопада 2012-го.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 12 відомих луцьких будівель, зведених у стилі модернізму. ФОТО, ВІДЕО