Луцьк. Шкільна їдальня школи №1. Вже з шостої ранку кухарі на ногах. Цьогоріч тут пробують готувати по-новому. Сьогодні це  – паелья за рецептом кухаря Євгена Клопотенка. На кухні мають технологічну картку, в якій детально описано, як готувати страву. І на смак, і на вигляд паелья відрізняється від звичайного плову, каже керівниця їдальні.

У меню сьогодні також салат зі свіжої капусти. Але у незвичній варіації – не з морквою чи олією, а з… яблуком. Оцінити  на перерві приходять учні першого та другого класів.

Паелья та салат – не єдині рецепти Клопотенка, які готують в цій їдальні. Є тут і нагетси – це курячі котлетки у паніровці, які не смажать, а запікають. На прилавку також – домашні хотдоги та бургери.

Окрім першої школи, такі нові страви вже почали готувати ще у двадцяти трьох інших навчальних закладах Луцька. Їжу для них постачає луцький комбінат шкільного харчування. Рецептурник Клопотенка – необов’язковий для виконання, але в комбінаті вирішили піти на цей експеримент.

Жінка каже – перейти повністю на рецептуру Клопотенка поки неможливо, бо до деяких страв залишаються питання.

Також нове меню дорожче за попереднє. Деякі страви вимагають значно більше часу. Тому кухарі поки експериментують тільки з окремими рецептами. А основне шкільне меню, принаймні протягом цього навчального року, поки що залишатиметься таким же, як і останні кілька десятиліть.