За п’ять років в Україні має з’явитися мільйон робочих місць, будуть відремонтовані 24 тисячі кілометрів доріг, а економіка зросте на 40%. Такий прогноз раніше дав прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Проте у бюджеті на 2020 рік ріст ВВП закладений на рівні 3,3 вісотка, на 21-ий – 3,8, ще чер рік – трохи більше чотирьох. Тобто, згідно з таким планом, впрлодовж 23го і 24го років ріст ВВП має бути мінімум по 14 відсотків. Експерти називають такий сценарій малоімовірним.

На думку експерта, зміни закладені в бюджеті призведуть до зменшення фінасової спроможності громад. Із тих змін, що передбачені в бюджеті наступного року і можуть суттєво вплинути на громади – акциз з пально-мастильних матеріалів вже не залишатиметься в місцевих бюджетах. Відтак, ОТГ, на території яких багато АЗС – суттєво втратять в надходженнях. Загалом Волинь в цьому недоотримає 200 мільйонів гривень.

Від цього бюджети громад теж втратять деякі суми. Проект бюджету планують затвердити у першому читанні вже у п’ятницю, 20 вересня. Після цього його обговорюватимуть одночасно із програмою уряду. Така одночасне обговорення називають нормальним публічним бюджетним процесом.