Вводять надзвичайний стан, доукомплектовують армію, призивають резервістів: ні дня без рішень, що стосуються російської агресії. І не лише у Верховній Раді. Луцькі депутати теж активно обговорюють можливі загрози і те, як їх уникнути.

«Ми просимо всіх, хто має таку можливість, підтримати загони територіальної оборони, максимально сприяти їхній розбудові», – із такого звернення міського голови Ігоря Поліщука розпочалася чергова сесія Луцькради.

Лучан просять не панікувати і не піддаватися провокаціям агресора у зв’язку із ситуацією, що склалася в Україні. Після низки питань у порядку денному депутати одноголосно підтримують виділення мільйона гривень на підтримку тероборони Луцька.

Водночас депутати говорять про проблему із наявністю місць для відстрілу зброї у Луцьку. Нині в місті діють тири лише на базі кількох шкіл. Однак, за словами міського голови, у селі Уляники Луцького району вже облаштовують стрільбище.

«Там зараз розчищають чагарники і відновлюють порядок. Стрільбище відповідає всім вимогам. Основні заняття будуть проходити там, адже тир – це обмежене приміщення, він не може прийняти велику кількість людей», – пояснив Ігор Поліщук.

Там покращити свої навички стрільби зможуть і ті, хто не планує приєднуватися до лав тероборони.

Окрім того, лучани зможуть пройти відповідні навчання. Зокрема, міське управління охорони здоров’я проводитиме курси надання першої медичної допомоги. Проводитимуть їх у Палаці учнівської молоді. Графік обіцяють оприлюднити трохи згодом, а долучитися до них зможуть усі охочі.

Захистити цивільних у разі надзвичайної ситуації готові поліцейські.

«Будемо виконувати ті обов’язки і завдання, які будуть ставитися як міністерством, так і державою. Ми готові до будь-яких сценаріїв, а на рахунок охорони громадського порядку – це один із обов’язків поліції», – стверджує начальник луцького районного управління поліції Сергій Рудницький.

А от на засіданні Верховної Ради, яке відбувалося водночас, депутати в першому читанні прийняли закон про зброю для цивільних. Зокрема він передбачає, що населення зможе  її використовувати для самозахисту. Разом із тим посилять відповідальність за незаконне володіння зброєю та боєприпасами.