Додаткові пости поліцейських, перевірка паспортів, огляд автомобілів та можлива комендантська година. Волинянам розповіли, як вони житимуть в умовах надзвичайного стану, який планують ввести по всій території України, крім Донецької та Луганської областей.

«Зберігаємо спокій, підтримуємо ЗСУ. І хочу звернутися до всіх волинян: спокійно реагувати на все», – такими словами голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко розпочав брифінг, який терміново зібрали для роз’яснення, як житимуть волиняни в умовах надзвичайного стану.

Перше, на чому наголосив Юрій Погуляйко, – комендантської години, швидше за все, не буде.

«Ніяких рішень по введенню комендантської години зараз не приймалося. І я думаю, що такого й не буде прийнято», – зазначив він. Не передбачається на Волині і встановлення блокпостів.

«Можливо, будуть виставлені додаткові пости поліцейських, це не блок-пости. Просто додатковий пост, який буде оглядати транспорт більш інтенсивно, ніж було до цього», – розповів начальник ГУНП у Волинській області Юрій Крошко.

Треба бути готовими й до того, що у будь-який момент до вас можуть підійти правоохоронці. Вони мають право перевірити документи та поставити декілька запитань. Тому громадян просять носити із собою паспорти або застосунок «Дія». Щодо обмеження руху транспорту, то таке, каже головний поліцейський області, можливо. Утім, малоймовірно.

«Просив би всіх громадян ставитись з розумінням до зупинок поліцейськими автомобілями та звернення поліцейського з проханням до огляду автомобіля», – звернувся головний поліцейський області.

Якщо надзвичайний стан таки введуть, на Волині заборонять проводити масові заходи та мітинги.

Важливою і досі невирішеною лишається проблема із системами оповіщення. Якщо у містах вона справна, то у багатьох громадах області тривожна сирена може просто не прозвучати. Системи оповіщення там немає.

«На це треба відповідні кошти. Якщо будуть передбачені в обласному бюджеті, 1 березня буде сесія, ми цю роботу продовжимо», – повідомив начальник управління з питань цивільного захисту Волинської ОДА Олександр Блащук.

Щодо ситуації на українсько-білоруському кордоні, то в ОДА запевнили: облаштування захисних споруд на волинській частині кордону з Білоруссю досі триває. Конкретних цифр не назвали через секретність.

«Я вам так скажу: техніка працює, встановлюються паркани, встановлюється колючий дріт… Визначений кілометраж, який треба зробити негайно. Все робиться», – зазначив Юрій Погуляйко.

В ОДА кажуть: захист посилюють особливо на магістральних дорогах, пунктах пропуску, які можуть бути використані для вторгнення. Для цього залучили техніку прикордонників та рятувальників.

«Ніяких труднощів в облаштуванні державного кордону на сьогоднішній день не відчуваємо. Єдине – постійно є розвиток і рух вперед», – сказав начальник штабу 6-го прикордонного загону Руслан Явтушинський.

Рішення про введення надзвичайного стану ухвалила лише Рада національної безпеки та оборони України. Протягом 48-ми годин за це питання має проголосувати Верховна Рада. Нині мова йде про 30 днів надзвичайного стану. Утім, його можуть продовжити ще на стільки ж.