Міні-саміт ЄС: бойкот і криза

Цілісність ЄС знову під питанням. Розкол всередині Європейського Союзу навколо міграційної кризи триває. Країни Вишеградської четвірки – Угорщина, Словаччина, Польща та Чехія оголосили бойкот міні-саміту Євросоюзу, який запланований на неділю, 24 червня.

Напередодні Жан Клод Юнкер – президент Єврокомісії – написав про заплановану зустріч у своєму Твіттері. Згідно з інформації на міні-саміті десять країн членів, включно з Італією та Грецією узгодять заходи спрямовані на вирішення міграційної кризи. Чотири східноєвропейські держави виступають категорично проти міграційних квот та прийому мігрантів. Прем’єр Угорщини Віктор Орбан підсумував позицію країн вишеградської четвірки та заявив, що ЄС повинні домовитися про розташування таборів для біженців поза межами союзу.

 

Польський прем’єр Матеуш Моравєцький обурився, що саміт запланований без їхньої згоди та назвав країни-учасниці – групою любителів мігрантів до яких чотири східноєвропейські держави не належать. Напередодні під час зустрічі французького президента Емануеля Макрона з італійським прем’єром Джузеппе КонтЕ лідери вже озвучили ідею притулків у країнах, де біженці починають свою подорож до Європи, зокрема у Лівії. Італія та Франція вже почали домовлятися місцевими формуваннями, які утримують владу в північних районах країни.

 

Поділись з друзями...Share on Google+0Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Email this to someone