Якісне та екологічне молоко пропонують у сімейній молочній фермі “Папики”. Господарство відкрилося у селі Дерно на Волині. Його засновники – родина Кушнірів, які, кажуть, і гадки не мали, що займатимуться молочним бізнесом. Та завдяки українському проекту підтримки сімейної справи, – наважились на авантюру. Про те, як доглядають за стадом корів та які цілі ставлять перед собою молоді молочарі, – дізнавалася Марія Вавринюк.

Ця корівка – улюблениця Наталії Кушнір, засновниці сімейної молочної ферми “Папики”. Всього у господарстві 21 підлегла, двоє биків та десятеро телят. Але це лише початок, – запевняє жінка.

Це була колись свиноферма, ми купили приміщення, зробили реконструкцію, закупили худобу і відкрилися”, – каже Наталія Кушнір.

Наталія ділиться: ні вона, ні її чоловік Дмитро не мали стосунку до сільського господарства. Обоє працювали на державній службі. Поки не дізналися про проект “УкрМілкІнвест”, який підтримує розвиток молочного тваринництва і таких ідейників, як подружжя Кушнірів.

Я ніколи не думала, що це моє, ніколи. Якби мені хтось сказав, що я буду займатися цим – я б не повірила”, – зізнається співзасновниця ферми. 

Корови на фермі – джерсейської породи. Дуже товариські тварини, люблять щоб їх гладили та легко йдуть до рук.

Поки частина корів на випасі, інші – в корівнику. Тут їм не менш комфортно: працюють вентилятори та витяжки, завдяки чому немає неприємного запаху. А ще у корівнику є відеоспостереження, тож на контролі тварини і вдень, і вночі.

“Це перспектива в майбутньому, бо корів все меншає. Дуже вдячна проекту “УкрМілкІнвест”, що вони нас підтримали… Тепер кажу чоловікові: треба було раніше цим зайняти”, – розповідає пані Наталія. 

У планах господарів не тільки виробляти чисте екологічне молоко, а й створити свою сироварню та школу сімейного фермерства.