У Луцьку готують до відкриття найбільше в Україні підземелля – на завершальному етапі реконструкція вежі Чарторийських.

Про те, як змінилася легендарна пам’ятка, та чим дивуватиме гостей – дізнавалася Анастасія Качина.

Відреставровану вежу Чарторийських планують показати лучанам і туристам вже восени цього року. Підземелля реконструювали і воно чекає наповнення різними цікавинками. А подивитися тут буде на що: голограма привида, мультимедійні екрани, силіконова фігура монаха, і лицарські обладунки зацікавлять і дорослих, і малих.

“Після завершення ремонтно-реставраційних робіт буде наповнення відреставрованих приміщень такими цікавими речами, які дадуть нове життя цим пам’яткам”, – каже начальниця управління міжнародного співробітництва та проєктної діяльності Вікторія Гомонець.

У підземеллях є освітлення, вентиляція, осушувачі повітря і навіть вбиральні. Досить оперативно відновили стіни вежі Чарторийських та частину оборонної стіни. Уже завершують реконструкцію та облаштували входи у підвали монастиря єзуїтів. Внутрішній та зовнішній двори теж отримали нове обличчя.

Родзинка підземель у тому, що мандруючи ними з 18-го століття, можна потрапити у 15-те, просто переступивши поріг між мурами. Це ціле підземне місто зі своїми потаємними переходами, залами, нішами, галереями та храмом.

“Співпрацюємо і маємо попередні домовленості із Кафедральним собором святих Петра і Павла щодо проведення спільних екскурсій разом з їхніми підземеллями. За попередніми підрахунками, така екскурсія може тривати годину-півтори. Масштаби вражають, кількість проробленої роботи вражає, і сума коштів теж є досить значною, оскільки більше 30-ти мільйонів гривень отримано в межах грантової програми”, – каже міський голова Луцька Ігор Поліщук.

Старе місто активно змінюється і щоразу стає цікавішим для лучан та туристів. А тепер тут ще одна унікальна локація – таємничий підземний Луцьк.