Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні порушенням прав людини. Про це йдеться в рішенні, опублікованому на офіційному сайті установи. Головним аргументом було те, що Україна ставила завдання дозволити купівлю та продаж сільськогосподарських угідь при створенні відповідного ринку. Після розпаду Радянського Союзу Україна переважно віддавала сільськогосподарські угіддя людям, які раніше працювали в колгоспах, але ввела, нібито тимчасову заборону на продаж такої землі.
Уряд стверджував, що такий крок, нібито, мав перешкодити концентрації землі в декількох руках, та зупинити зубожіння людей у сільській місцевості. Однак, ЄСПЛ встановив, що держава не забезпечила справедливого балансу між загальними інтересами громади та майновими правами заявників.
Наразі, європейська феміда не присудила компенсації заявникам, однак, у випадку бездіяльності з боку держави – така санкція розглядається. Також в рішенні йдеться, що жодна інша країна, яка входить до Ради Європи, на мала такої заборони. Від так, суд рекомендує вжити відповідних заходів для забезпечення справедливого балансу між інтересами власників фермерських господарств та спільноти.