Шукати позитивних емоцій, “правильних” допамінів і взагалі  – жити активно – чи не найпоширеніша порада, яку дають “лікарі душ” (психологи тобто) усім, хто відчуває, що життєві проблеми і гори реальності тиснуть, душать і не дають жити.

Знайдіть собі хобі! – кажуть вони. Легко сказати! Кожне нове захоплення – це потреба робити зусилля в його опануванні! От скажімо, рибалка. Здавалося б: ну класика! Романтика свіжих ранків над річкою, де туман і роса. Просто безмежні можливості у виборі пристроїв і засобів лову. Азарт від мисливських емоцій. Зрештою – добре товариство, однодумці, нові друзі…

Втім, як і кожне заняття, ловля риби – це і наука, і мистецтво, і справа “для вибраних”. Як потрапити в їх коло? Дамо вам сьогодні кілька порад.

Як вибрати засіб для лову риби?

Ми радимо обрати спінінг. Ага, от так: просто і без ходіння навколо. І зараз вам пояснимо – чому. Бо спінінг – це просто. Навіть якщо ви тільки вчора вперше почули слово “рибалка”. Спінінги- наприклад такі, як спінінги Favorite X1 – прості у користуванні, їх механізми (пробачте, якщо образимо) зрозумілі навіть для дитини: просто бери і крути.

До того ж зі спінінгом – запросто освоїти такі базові маніпуляції рибальського мистецтва як закидання приманки, підсікання тощо.

А ще, якщо оберете спінінг – не матимете клопоту з вибором приманок. Воблери? Легко.  Блешні? Та без проблем. Силіконові приманки? Запросто! Експериметуйте, вчіться – вибирайте своє!

Трошки більше про користування спінінгом

Так, простота і доступність на рибалці – річ файна і потрібна. Втім, користування спорядженням на має викликати проблем і поза процесом ловлі риби!  Тому знайте: спінінгова вудка = компактна, неважка і зручна, а тому і перевозити її, і носити в руках, і навіть нести в рюкзаку можна без проблем.

Та й сама рибалка – чисте тобі задоволення! Можна і  з берега, і з човна, і на ставку, і на річці, і на велику рибу, і на малу.

А тепер – про підготовку до першої рибалки

Ну що – поїхали. Попри всю простоту навіть спінінг просить певних знань та підготовки.

Тому слухайте уважно наші поради:

Вибираючи спінінгову вудку, просіть середній розмір: від 2 до 2,5 метра. Це оптимально.
Котушка краще підійде безінерційна. Волосінь – плетена. Приманка – силіконова.

Потренуйтеся! Біля хати, на городі, у дворі – позакидайте спінінг! Ви маєте освоїти техніку і відчути баланс інстурменту.

Йдемо на рибалку

Придивіться до ставка чи річки, де збираєтеся рибалити. Берег доступний? Рибалки рекомендують? Тоді вперед.

Поцікавтеся, які тут правила риболовлі – бо ще, не дай Бог, браконьєром мимоволі станете 🙂 Тут важливо знати не лише про сам факт заборони чи дозволу рибалити, а й кількість та розмір зловленої риби, і навіть те, чим полюєте на мешканців водного світу.

Важливий час доби. Краще – ранок або вечір. Тоді риба активна і голода, краще реагує на приманку. А от спека – мертвий час.

Одягніть зручний одяг та взуття. Врахуйте, що доведеться заходити у воду. Подбайте про захист від комарів і палючого сонця (якщо збирається довго сидіти)

*        *       *

Ну і насамкінець, головне правило: отримуйте кайф від процесу! Рибалка – це про єднання з природою, азарт і душевну рівновагу. Не засмучуйтесь, якщо перший раз не принесе великого улову. Головне – не зупинятися!