Головнокомандувач Збройних сил генерал-лейтенант Валерій Залужний звернувся до жителів окупованої частини Донбасу та вкотре наголосив, що військово-політичне керівництво держави не планує і не проводить наступальні операції на сході України.

Про це йдеться у заяві Залужного.

«Дорогі співгромадяни, особливо ті, хто мешкає на тимчасово окупованих територіях! Бойовики, підтримувані Російською Федерацією, продовжують загострювати ситуацію, свідомо вводячи в оману жителів тимчасово окупованих територій.

Заяви ватажків окупаційних адміністрацій про нібито наступ Збройних сил та силові сценарії звільнення тимчасово окупованих територій не відповідають дійсності. Надану мною інформацію підтверджують і в ОБСЄ.

Вкотре повторюю: військово-політичне керівництво держави не планує і не проводить наступальні операції на сході України. Єдиний прийнятний для нас варіант деокупації наших людей і територій – політико-дипломатичний.

Наступальна операція на Донбасі обов’язково призведе до чисельних жертв серед цивільного населення, тому такі сценарії навіть не розглядаються.

Україна була і є відданою принципам і нормам міжнародного права та людської моралі. Для нас, на відміну від окупантів, життя наших українських громадян на всій території нашої держави та за її межами є найвищою цінністю», – сказав головнокомандувач ЗСУ.

За словами Залужного, ЗСУ не ведуться на провокації та не стріляють у житлові райони, де бойовики розмістили свої позиції.

Головнокомандувач просить не вірити брехні окупантів, оскільки ті використовують людей для ескалації ситуації, аби розв’язати чергове кровопролиття.