Нещодавно у собак Алі і Рижика, яких нещодавно забрали волонтери від недобросовісних господарів у селі біля Луцька, розпочалася нова сторінка у житті. Тепер вони у добрі і теплі.

Попереднім господарям, можна сказати, було байдуже на тварин. Тримали бідолашних на прив’язі та ще й морили голодом. Тварин у недобросовісних людей забрали волонтери.

«Ми на п’ятий поверх їх виносили на руках… Я їх зважила – ця була 9,800, а цей – три кілограми», – пригадує волонтерка Інна Хоміцка.

Тварини були дуже худими, голодними і потребували уваги. Їх одразу відправили на обстеження до ветеринарів. Діагноз був невтішним.

«Найгірша смерть – голодна смерть, правда? І то щоб до такого стану довести собаку? От заключення: нема жодної м’язової тканини. Собаки не стоять на ногах», – каже волонтерка Ольга Мазепа.

Тварин доглядали, за кілька днів вони набрали по три кілограми. Згодом знайшлися і нові господарі. Маргарита із сім’єю, а тепер і чотирилапими друзями мешкають у Богушівці.

Жінка розповідає, як переїхали сюди з міста, до будинку прибилася собака та привела цуценя. Тішилися ними шість років, поки ті не зникли. З того часу і почали шукати собаку. Сподобалася Аля, але коли дізналися, що вона має меншого друга, – не змогли його покинути.

«Розуміємо, що друг буде скучати і Аля без друга буде скучати, якщо вони разом. Бо в нас було дві собаки, і вони скучали одна без одної», – каже нова господиня собак Маргарита Біляєва.

Аля і Рижик поки що на ланцюгу. Огорожа ще у процесі, та переживають, аби ті не втекли. Живуть собаки у затишному коридорчику. Згодом для них зведуть будки.

«Ми дуже переживали, щоб ми підійшли собакам, бо не всі собаки приймають людей», – ділиться Маргарита Біляєва.

Новинкою для тварин стало і меню. Замість лушпайок від картоплі – їжа смачніша і ситніша.

«Кожен ранок встаємо в шість годин, виносимо теплу кашу їсти з м’ясом», – каже нова господиня.

А як вранці їдуть на роботу – обов’язково кісточку.

«Отакі, як люди купують собі на суп, на борщ, то ми їм так даємо. Бо їм треба гризти, вчора їм не було що гризти, і вони погризли миски», – розповідає жінка.

Тварини, запевняє Маргарита, їм уже полюбилися. Тому готові віддавати любов і ласку новим чотирилапим друзям.