Голова Литовезької громади Володимир-Волинського району Олена Касянчук не хоче, аби її громада об’єднувалася з будь-якою іншою. Хоча, якщо буде така необхідність, то вона не проти об’єднання з Поромівською громадою.

Про це вона сказала у програмі «Позиція» 10 лютого на 12 каналі.

«Звичайно, не хотілося б об’єднуватися з іншими громадами. Ну але ми не проти об’єднатися з Поромівською громадою, наприклад», – зауважила голова.

Вона пояснила, чому не хоче об’єднання.

«Зараз є Литовезька громада і є інша громада. Ми в рівних правах щодо отримання якихось субвенцій, написання грантів. Якщо ж ми просто доєднаємося чи до Поромівської, чи до Нововолинської громади, ми вже будемо у її складі. Тобто не буде вже дві можливості, а буде одна можливість від громади написання гранту чи отримання субвенції. Якщо зараз кожна громада отримує субвенції на дорогу, то в подальшому, коли об’єднаємося, втратимо таку можливість, втратимо можливість на розвиток», – каже Олена Касянчук.

Окрім того, вважає вона, після об’єднання більшість закладів соціальної сфери – школи, садочки, фапи – буде закрито.

«Поки що про приєднання я би не хотіла говорити. Наша громада має право на життя, і я хочу її розвитку», – наголосила голова.

Експерт з децентралізації, керівник ГО «Асоціація регіонального розвитку» Петро Гоцалюк теж вважає, що усім 54 громадам Волині, які виникли у 2020 році, поки що треба дати можливість проявити себе.

«Ті громади, які знайдуть свої економічні напрямки розвитку, які будуть розвиватися, які будуть генерувати доходи для себе, повинні лишатися окремими. Якщо ж десь у громадах відбувається якась стагнація, підприємства закриваються, напевно, буде доцільно їх об’єднати», – сказав він.

Але, зазначив, будь-які зміни напружують людей, тому важливіше – сконцентруватися над розвитком громад, які зараз є.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: За яких умов Поромівська громада може об’єднатися з Нововолинською. ВІДЕО