Голова Поромівської громади Володимир-Волинського району Олег Савчук вважає, що потреба об’єднуватися з іншими громадами постане тоді, коли не буде звідки наповнювати місцевий бюджет. Хоча він переконаний, що потрібно задіювати усі ресурси, аби такої необхідності не виникло.

Про це йшлося у програмі «Позиція» на 12 каналі 27 січня.

«Це (об’єднання, – ред.) можливо, якщо, наприклад, у найближчі 2-3 роки шахти закриються, і нам не вдасться знайти якихось інвесторів, які зможуть покращити наш бюджет, і ми не зможемо самі існувати, тоді буде виникати питання, куди рухатися далі: чи приєднуватися до Нововолинська, чи об’єднуватися з нашими сусідами.

Але ми повинні цю проблему вирішувати і шукати всі можливі і неможливі ресурси, зв’язки, щоб цієї ситуації не сталося», – наголосив голова.

Водночас виконавча директора Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар’яна Конончук переконана, що укрупнення міст неминуче.

«Глобалізація й індустріалізація передбачають укрупнення міст в усіх країнах світу, а не тільки в Україні. Ми однаково захищаємо інтереси всіх громад, але все-таки це хід історії. Чи будуть укрупнення міст в Україні? Будуть. Чи будуть вони відбуватися швидко? Вони не будуть відбуватися швидко. Чи мають право на життя спроможні громади? Поромівська на сьогодні є спроможною громадою. І спроможні громади мають право на життя.

Що краще для жителів, які мешкають на цій території? Жителі обирають голову, депутатський корпус. І конституційна система України, передбачає, що вони самостійно вирішують власні справи в межах місцевого значення. Це вже право жителів Поромівської громади вирішувати, хочуть вони бути у складі чи не хочуть», – зазначила експертка.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Навіть якщо всі гроші віддати на дороги – відремонтуємо лише 5 км, – голова Поромівської громади