Багато українців вважають ніч проти 30 листопада початком Революції Гідності.

У цей день 2013 року влада розігнала Євромайдан у Києві: о четвертій ранку, коли там перебували близько ста активістів, площу оточили 300 озброєних беркутівців. Людей вони били кийками і ногами. Ситуація викликала суспільний резонанс, і тоді на Майдан вийшли тисячі киян і гостей столиці, в тому числі й ті, кого побили вночі. Далі почалися стихійні мітинги і «Єврореволюція» , яка переросла у Революцію Гідності.

Пройшло шість років, а справи Майдану не розслідують і постійно відкладають. Активісти кажуть, про події 2013-го згадують двічі на рік: у День Свободи і 20 лютого, в день розстрілів на Інститутській.

Хоча усі запевняють, що зацікавлені у розслідуванні.

Не виключення і нардеп Ігор Палиця. Під час прес-конференції на телеканалі «Аверс» він заявив, що дуже хотів би, щоб усі ці справи довели до кінця.

«Я хотів би , щоб суспільство знало правду, якою б ця правда не була. Ми повинні судити людей або, навпаки, прощати за правду», – заявив нардеп.

Ігоря Палицю турбує те, що за цей час тема Революції Гідності викликає багато запитань, а відповідей на них мало.

«Чому так співпало, що Нігоян сьогодні розказав вірш, а завтра його вбили. Вирахувати звідки стріляли, як йшла куля, звідки летіла, – це дуже легко. Чому були зрізані усі дерева на Інститутській ? Дуже багато «Чому?»».

Нардеп додав, що «попередніх 5 років справи не розслідували , напевно, бо якби всі дізналися правду,  ми були б або дуже сильно в чомусь розчаровані, або дуже озлоблені на когось».

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  “Я б вів себе у цій ситуації, як Лукашенко”, – Палиця про приватизацію держпідприємств