Сьоме квітня – важливий день для християн східного обряду. Адже саме сьогодні усі віряни відзначають Благовіщення. У цю дату згадують благу звістку, яку отримала Богородиця від архангела Гавриїла: він повідомив їй, що вона народить Божого Сина.

У луцькому соборі Святої Трійці напередодні святкового богослужіння усім жінкам символічно дарують квіти. Як це відбувається і звідки виникла така ідея – у нашому сюжеті.

Не тільки мирували, а ще й дарували троянди. Так усіх прихожанок луцького собору Святої Трійці вітали на богослужінні у переддень Благовіщення. Свято відзначають 7 квітня. За переказами саме в цей день Пресвята Богородиця отримала звістку, що народить Божого Сина. А от традицію дарувати квіти прихожанкам започаткував владика Михаїл.

Якось митрополит Луцький Волинський був паломництвом на Святій Землі і там на іконі Благовіщення Пресвятої Богородиці зауважив цікаву деталь.

«На іконі було зображено Архангела Гавриїла, який вітав Пресвяту Богородицю, і в його руці була лілія», – каже протоієрей Віталій Собко.

Тож владика вирішив, що у таке світле християнське свято треба відзначати кожну жінку, яка прийде до храму.

«Міркування владики до того привели, що він вирішив у це свято, коли Пресвята Діва отримала сповіщення від Архангела Гавриїла про те, що вона стане Матір’ю Божого Сина, щоби відзначати взагалі жінок-парафіянок нашої церкви, вшановувати, підбадьорювати, дякувати їм за цю їхню місію. Напередодні свята традиційно вже років 15 в цей день всі дівчата, всі жінки, які приходять в храм на Всенічну від владики одержують квітку», – розповів протоієрей Віталій Собко.

Вірянкам така ідея до душі. Кажуть, щоразу із храму виходять з полегшенням на душі, а тепер ще й з усмішкою та гарною трояндою.

Окрім того, прихожани собору відзначають, що на святкові богослужіння і звичайні літургії починає приходити все більше людей, що дуже гріє серце.

До слова, на Благовіщення з давніх-давен усі віряни йшли молитися до храму. Окрім того, в цей день ніхто не виконував складних робіт і не працював у полі.