14 березня в Україні відзначають день добровольця. Олександру Калугіну всього – 36. За свій вік він встиги двічі побувати на війні, та кілька разів змінити місце проживання. Чоловік – колишній доброволець, а нині – інструктор із вогневої підготовки у луцькому окремому батальйоні Нацгвардії України. Більшість свого життя Олександр прожив у місті Макіївка Донецької області. Каже, ніколи не думав, що доля закине його на Волинь.

Чоловік зізнається, саме тоді почав шукати шлях аби потрапити до лав української армії. Не стримала і вагітність дружини – пішов у військомат за повісткою. Там йому відмовили, то ж чоловік твердо вирішив приєднатися до батальйону Донбас. Кохану відправив у Львів, а сам – подався в добровольці.

Довго побути на фронті Олександру не довелося. За три місяці він приїхав на Західну Україну. У Луцьку вдалося знайшли квартиру. Та думка про військову справу не покидала чоловіка. Тож в 2016-му він знову повернувся в АТО, але вже – як контрактник.

Через два з половиною роки Олександра перевели у Луцький окремий батальйон. Каже, немає нічого кращого, ніж бути з сім’єю. Та свою справу він не покидає – вже підписав контракт ще на рік.