У волинських містах провели вимірювання радіаційного забруднення повітря. Фахівці лабораторії електромагнітних полів Волинського лабораторного центру з’ясували, що середньомісячні показники потужності експозиційної дози в області не перевищували природного фону по Україні. Такі дози показують ступінь іонізації повітря.
Відтак, у Луцьку, Ковелі, Нововолиську та Маневичах  доза радіації становить 13 мікрорентген на годину. А в Горохові, Ківерцях та Любешові  — 12 мікрорентген. Такі вимірювання проводяться щоденно на контрольних майданчиках населених пунктів.

 

У Волинському обласному лабораторному центрі кажуть, що дозиметричний контроль за навколишнім середовищем є важливою умовою дотримання радіаційного захисту населення.  Найвищою межею, яка не здатна завдати шкоди людському організму, вважається 50 мікрорентген на годину. Все, що вище цього рівня, є потенційно небезпечним для здоров’я і перебувати в подібних радіоактивних зонах не можна, кажуть спеціалісти. На волині є три так звані “чорнобильські” райони. Внаслідок аварії на ЧАЕС постраждали Маневицький, Камінь-Каширський і Любешівський райони Волинської області.