На Волині – сезон заготівлі березового соку. Цього року дерева почали віддавати сік порівняно рано, – кажуть лісники. Якраз зараз він  і прозорий, і солодкий.

На цій ділянці у Цуманському лісництві підсочено 250 беріз. Коли лісники вибирають дерева для забору соку, враховують і вік, і розмір рослини. Березі має бути не менше 50-ти років, а діаметр стовбура – не менше 20 сантиметрів. Саме тут для збирання соку використовують лише певний набір предметів. Все тому, що це – так звана продукція органік.

Одразу з ділянки сік везуть у консервний цех. Волинь – єдина область, де при державних лісогосподАрських  підприємствах  і досі працюють такі цехи. У Цуманському – нині гаряча пора. Усього тут закривають близько 20- видів березового соку на основі трав і ягід. Цього разу – із шипшиною.

Уже два роки у цьому консервному цеху виготовляють і органічний березовий сік. Рецептуру й технології розробили власними силами. Зінаїда Рябчун розповідає, їх продукцію, окрім внутрішнього ринку, експортують до Ізраїлю та Америки. А в Сполучених Штатах органічний сік розповсюджують навіть у фітнес-центрах та оздоровчих закладах.

А у волинських господинь свої рецепти консервації березового соку. Наталія, окрім традиційних  із лимоном, апельсином, сушкою чи ячменем, закриває ще березовий сік із чаєм каркаде та смородиновими гілочками.

А ось лісничий Сергій Охочий згадує – за часів дідів-прадідів заготівля  і консервація соку була суто чоловічою справою. Розповідає лісник і про старовинні рецепти.

Окрім того, що смачний, березовий сік здавна відомий цілющими властивостями.  Його вживають при кашлі та ангіні, головному болю, захворюваннях суглобів. Також березовий сік поліпшує обмін речовин. Його рекомендують пити при ревматизмі, туберкульозі, подагрі, каменях у жовчному міхурі і нирках.