Волинські газовики випробовують газоводневі суміші. На одному з етапів досліджень планують спробувати використовувати газоводневу суміш на побутовій газовій плиті, тобто для приготуванні їжі. Однак до масового застосування такого ресурсу ще довго.

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі розповів технічний директор компанії «Волиньгаз» Дмитро Кукоба.

«Над водневими проєктами ми почали працювати ще два роки тому. «Волиньгаз» та ще 4 підприємства підготувалися технічно і нормативно, побудували полігони і там почали випробувати газоводневі суміші. Це був перший етап випробувань», – повідомив гість програми.

Минулого року провели черговий етап випробувань.

«Був добудований полігон і встановлене обладнання «РГК-продакшн», декілька шафових регуляторних пунктів і два вузли обліку газу. Перевірялася робота цього обладнання на газоводневій суміші», – пояснив Дмитро Кукоба.

Цього ж року планують провести серйозніші випробування.

«Ми добудовуємо полігон і будемо проводити випробування використання газоводневої суміші на побутовій газовій плиті, тобто при приготуванні їжі, випіканні хліба. І при цьому відбуватиметься науковий контроль за цими процесами», – запевнив технічний директор.

За його словами, водень – це один з альтернативних ресурсів, який може частково замістити природній газ, особливо в нинішніх умовах, коли ми споживаємо газ власного видобутку і шукаємо інші шляхи забезпечення споживачів енергетичним ресурсом.

«Однак, з точки зору нормативної готовності, поки до масового споживача почнуть постачати газ із воднем, я думаю, ще мине кілька років. Тим часом у Європі вже використовують газоводневу суміш у домоволодіннях. Але нам ще треба нормативно дійти до застосування водню в Україні», – наголосив Дмитро Кукоба.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: На Волині рівень сплати за розподіл газу – 95-98%